Maldivler Yaşam TarzıMaldivler Hakkında

Maldivler’de Hangi Dil Konuşulur?

Dünyanın en güzel balayı destinasyonu olan Maldivler'de hangi dil konuşulur? Cevabı yazımızda.

Maldiv balayı çiftlerinin en çok tercih rüya ülkelerden biri. Peki Maldivler’de yerel halk hangi dili konuşuyor?

Maldivler ada devleti gerçek bir rüya destinasyonudur ve Hindistan ve Sri Lanka’nın güneybatısında yer almakta.

Bu eşsiz mücevherde bir tatil yapmayı düşünüyorsanız, yalnızca 200’ünde yerleşim yeri olan 1.000’den fazla adadan oluşan inanılmaz bir coğrafyayı sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.

Ayrıca 100’e yakın adada, büyüleyici manzaraların ortasında mükemmel bir balayı tatili geçirmenizi sağlayacak benzersiz otel kompleksleri bulunmakta.

Maldivler Dili: Maldiv’de Hangi Dil Konuşuluyor?

Maldivler’in eşsiz doğal güzellikleri, rengarenk mercan resifleriyle kutsanmış 26 takımadaya yani atole yayılmıştır.

Bir atol, su yüzeyinden minimum düzeyde yükselen bir lagünle çevrelenmiş dairesel bir resiften oluşur. Bunu hayal edebiliyor musunuz?

Atoller Hakkında Daha Fazla Bilgi;

Noonu Atolü
Baa Atolü
Raa Atolü
Lhaviyani Atolü

Elbette Maldivler’e tatil planlarken aynı zamanda nasıl iletişim kuracağınızı da bilmek istersiniz değil mi?

Maldivler, uluslararası turistler tarafından sevilen güzel plajlara ve tatil yerlerine sahip olmasının yanı sıra, çok dost canlısı ve misafirperver bir nüfusa sahiptir.

Ulusal dil Dhivehi olmasına rağmen çoğu Maldivli İngilizce’yi hiçbir sorun yaşamadan konuşabilmektedir. Aslında Maldivler’deki çeşitli tatil yerlerindeki birçok personel Fransızca, Almanca, Mandarin Çincesi ve diğer uluslararası dilleri konuşabilmektedir.

Maldivler’e özgü Dhivehi dili birçok kültürden uyarlanan çeşitli kelimeler ve dilbilgisi içeren, esas olarak Sri Lanka dili Sinhala’dan gelen bir Hint-Aryan dilidir.

Yüzyıllar boyunca Dhivehi, Farsça, Urduca, Arapça, Dravidian, Fransızca, Portekizce ve ayrıca İngilizceden etkilenerek gelişmiştir.

İngilizce ile gayet iyi anlaşabilmenize rağmen, bazı yerel ifadeleri ve kelimeleri öğrenmek şüphesiz tatil deneyiminizi geliştirebilir ve yerel halkı, hatta Maldivler’deki tatil yerinizde tanıştıklarınızı bile etkileyebilir.

İngilizcenin Maldivler’de bu kadar yaygın olarak konuşulmasının nedeni, okullarda kullanılan resmi dil olmasıdır. Dhivehi alfabesi sağdan sola yazılır ve yerel adalarda bu alfabe kullanılırken çoğu tabelanın üzerinde İngilizce de yazılıdır.

Maldivler hakkında genel bilgiler

Maldivler Rehberi

Maldiv Adalarından Merhaba, Ben Salih Hamdhon. Maldivler Balayı Sayfalarımızda, sizlere Maldivler Rehberi olarak Maldivler Hakkında bir çok bilgiyi ben vermekten mutluk duyacağım. Maldiv adaları Balayı için en iyi seçim kesinlikle doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu